Leninui nereikėjo iPhone, bet be iPhone nebūtų Lenino

tumblr_mefzcff9KT1qdrctho1_500Visą gyvenimą buvome mokinami – tėvų, senelių, mokytojų, vardą užsitarnavusių visuomenės veikėjų ir kitų svarbių žmonių. Jie mums transliavo savo sukauptą patirtį, žinias ir brandų suvokimą. Tačiau ilgainiui tai pradėjome kvestionuoti, nes atpažindavome vienpusiškumą, įsitikinimų sienas, susiformavusias galimybių ribas. Ne, šie atradimai velniop nenubraukė to, ko buvome mokinami, tačiau gerokai pravėrė mąstymo horizontus. Sulig Lenino paminklo nuvertimu ir naujuoju technologiniu amžiumi, prasidėjo kai kas dar nepažinto.

Jau anksčiau rašiau apie kartų pasiskirstymą darbo rinkoje, ir turbūt ne veltui šiemet gimė noras padiskutuoti apie tai plačiau. 2015-ieji yra virsmo metai, nes būtent Millennials kartos rankų nuo šiol yra daugiausia (įdomus sutapimas su politiniais Lietuvos valdžios pokyčiais). Karti tiesa, tačiau prisitaikyti ir mokintis nuo šiol reikės Baby Boomers atstovams. Taigi išskyriau tris disciplinas, kurios mano nuožiūra šiame etape yra svarbiausios.

Verslininkiškumas. Jam demonstruoti verslas nėra būtinas, nes tai veikiau savybių rinkinys, kurių turėjimas padeda iš iššūkių minklės kepti sprendimų pyragus. Trumpai tariant, tai yra lankstumo ir kūrybiškumo derinys kovoje su atsiradusia problema.

Tolerancija. Nors vaivorykštinės vėliavos vis dar kelia emocines bangas, bet mintyse turiu kitą toleranciją – skirtingoms praktikoms bei požiūriams. Kaip pavyzdys – karjeros planavimas, nes korporatyvinis šuoliavimas laipteliais į viršų tikrai nebėra prioritetinis pasirinkimas. Nesakau, jog tai blogis, tačiau daugelio akys žvelgia nebe vertikaliai, bet į horizontus – į kompanijas, kurių vizijos labiau artimos sielai.

Atvirumas. Paskutinės kartos evoliucionavo kartu su požiūriu į naujoves. Šią discipliną perteiksiu per populiarų išsireiškimą ir jo paties pokytį:

 1. Thinking inside the box.
 2. Thinking outside the box.
 3. Instead of thinking outside the box, get rid of the box.

Baisu pagalvoti kas bus toliau, bet šie žodžiai, mano akimis, puikiai nusako šių laikų mąstymą. Nebėra neįgyvendinamų dalykų, nebėra neįmanomo, tereikia turėti drąsos pasidalinti idėjomis ir dedikuoti norą jas realizuoti.

Šiuo straipsniu nesiekiu niekieno išgąsdinti, veikiau įspėjamai šūktelti. Tiesa nuoga – jeigu norime būti individualiai ar šalies masteliu sėkmingi, globalioms kartų svarstyklėms persisvėrus į kitą pusę, prisitaikyti reikia abiems. Juk ne veltui sakoma, kad esame stiprūs tiek, kiek yra stipri mūsų silpniausia grandis. Tokiu atveju renkuosi mainus – imu Baby Boomers geriausią, jiems atiduodu savo naujausią.

4 Comments

 1. H

  Daili svetainė
  Rašai vis geriau ir geriau :)
  Pastebėjau tokį dalyką – jei dažniau sėdi prie kompo, logika po truputį darosi kaip kompo, o elgesys kaip tos nelemtos y kartos. Amžius ir visi gražūs kartų pavadinimai visai nieko nereiškia kompo individams :) Pvz visi čia aprašyti darbo rinkos reikalavimai jau yra nieko naujo, kitaip nebus :)
  http://www.15min.lt/verslas/naujiena/karjera/nerijus-pacesa-apie-7-gyvybiskai-svarbius-igudzius-issilaikyti-ateities-darbo-rinkoje-666-496118

  • Saulius

   Nerijus kalba universiteto studentams – būsimiems darbo rinkos dalyviams. Aš labiau norėjau akcentuoti dirbančią Baby Boomers kartą ir prisitaikymo sprendimą – jaunesnės kartos atstovams tampant jų mokytojais / mentoriais :)

  • Saulius

   Pigi darbo jėga gali aptarnauti, tačiau vargu ar kurti naujus produktus, ypatingai medicinoje.

   Ką reikės daryti, kai pvz., įprastinės paslaugos ar jų teikimo procesas “nusidėvės”? Netikiu, kad sprendimą suras pigioji darbo jėga. Ir tikrai ne klinikų direktorius.

   Šioje vietoje, mano nuomone, būtent ir turi prasiverti durys atvirumui ir / ar verslininkiškumui.

Leave a Reply

Your email address will not be published.