Kas @%!$# tas mentorius ir kaip jis prisideda prie karjeros sėkmės?

conversationMentoring is a brain to pick, an ear to listen, and a push in the right direction. John C. Crosby

Negaiškite laiko – nerasite informatyvesnės citatos apie mentorystę nei šioji. Lygiai taip pat neprigūglinsite kitos tokios efektyvios žmonių ugdymo formos. Kalbu taip drąsiai ir užtikrintai, nes smegenų raumenys man prisifarširavo faktais – išvardinu vos kelis:

  • Mentorystės dalyviai yra penkis kartus dažniau keliami pareigose.
  • 95 proc. dalyvaujančiųjų atskleidė, jog ši patirtis juos motyvuoja siekti vis aukštesnių tikslų.
  • Kas ketvirtas mentorystės dalyvis džiaugiasi pakeliamu atlyginimu, lyginant vos su 5 proc. likusiųjų.

Tad jeigu ne žodžiais, bet veiksmais siekiate projektuoti savo profesinės kelionės sėkmę, šis Jūsų įsiklausymas turi potencialo pavirsti apčiuopiama investicija.

Gyvenime mus supa žmonės, šimtai ir tūkstančiai jų, tačiau kažkurie išsiskiria iš minios savo pavyzdžiu – elgesio, turimų kompetencijų, gyvenimo sprendimų ar profesinių pasiekimų. To nežinodami jie mus įkvepia, o mes į juos lygiuojamės žingsnius kopijuodami ar atkartodami. Šis legalus persekiojimas yra vadinamas mentoryste. Pagal gimimo liudijime iškaltą informaciją, kurios šaknys siekia dar antikos laikus, mentorystė yra mainų santykis tarp dviejų žmonių. Šio bendradarbiavimo vienetu ya laikoma patirtis, kuria labiau patyręs ir ten jau buvęs asmuo – mentorius – ja dalinasi su konkrečia kryptimi dar tik einančiu – protégé.

Įdomiausia, kad mums nežinant mes ir taip turime eilę mentorių, kurių nuomonė ir patarimai daro įtaką kasdien priimamiems sprendimams. Visgi labiau struktūruota ir į išgrynintą tikslą nukreipta draugystė bus ženkliai efektyvesnė. Trumpai tariant, privalu atsakyti sau į klausimą – kokios pagalbos iš mentoriaus aš tikiuosi? Šioje vietoje svarbu pajausti žemę, nes mentorius nėra baterizuotas arklys, kuris darbus atliks už patį, nes jo atsakomybė – perduoti atsakomybę. Dabar išskirsiu dvi grupes, kurioje tikslų siekiama vienu įrankiu, tačiau dviem skirtingais būdais:

  • Koučeriai. Ugdymo patirties turintys profesionalai, kurie sprendžia problemas padedami jas geriau suvokti. Jų įrankis – klausimai, kurių pagalba praplečiamas konkrečios situacijos matymas. Nuo jo atsispyrus padedamas sudėlioti veiksmų planas išsikeltiems tikslams pasiekti. Labai retu atveju koučeris dalinasi savo patirtimi, geriausiu atveju jis ją subtiliai atskiria kaip asmeninę, bet tikrai ne universalią.
  • Siekiamybės. Tai yra savo sričių profesionalai, susikūrę karjeras apie kurias būriu dar tik svajojame. Pagrindinis šio bendravimo įrankis – klausimai, tačiau skirtingai nuo partnerystės su koučeriu – juos uždavinėja protégé. Juk svarbu žinoti kaip šis žmogus siekė tikslų, kokius žingsnius žengė, ką mąstė ir kiek bei kam laiko skyrė. Bet (!) jo sėkmės formulė nėra Jūsiškė, taigi svarbu gebėti atskirti pelus nuo grūdų.

Girdžiu abejonę – kodėl mentoriai turėtų sutikti Jums padėti? Dažnam jų tai yra lyg gyvas įrodymas, jog einama teisingu keliu, kur savo elgesiu bei darbais net įkvėpia kitus. Jūsų motyvacija ir noras perimti sukauptą patirtį nepaliks abejingo nė vieno.

Taigi – ko laukiate? Žmonės šnabždasi, kad motyvuotas protégé visuomet praauga savo mentorių!

Leave a Reply

Your email address will not be published.