JAV – inteligentiška aukštų siekių sterilizacijos sostinė

i-am-a-piece-of-paper-i-control-your-lifeNežinau nuo ko pradėti pasakoti apie savo nusivylimą – šalimi, žmonėmis, jų godumu ir nepagarba, melu bei abejingumu, ir dar tuo, ir tuo, ir truputį šituo… Jaučiuosi lyg vaikas spintoje aptikęs priklijuojamą Kalėdų senelio barzdą – supratęs melą, kuriuo maustė, ilgą laiką naiviai tikėtu.

Šaltasis karas ryškiomis Holivudo šviesomis išskyrė dvi žaidėjas – svajonių Ameriką ir prisigėrusią Rusiją (pasikartosiu – Rusiją). Jos lenktyniavo ant žemės, konkuravo virš jos, gyrėsi tankais ir wi-fi raketomis, šnipų pagalba maustė ir pačios maustėsi, ir visa tai viešumoje darė dviem stiliais – inteligentišku ir buitiškai brutaliu.

XXI a. mus moko kvestionuoti – negyventu gyvenimu užtikrintą istorijos mokytoją, besigailintį politiką, geriausias sąlygas suteikiantį bankininką, žemiausių kainų prekybos tinklą ir visus likusius. Nuolatinio nepasitikėjimo profonavimas griauna mano vertybių sistemą, gerumo bei žmogiškumo sampratą, po kaulelį ardo svajones apie šviesų šviesų mūsų visų rytojų.

And you know what? None of it helps! Amerikietiška viso pasaulio žmonių realizacijos meka kaip ir visos kitos – monetizuotos nepatogaus teisingumo sterilizacijos sostinės, tik šita pinigų karvė tą daro ne tik išskirtinai kokybiškai, bet dar ir patriotiškai (!).

Nepatogus, tikrais faktais paremtas kinas mane maitina, bet paskutiniai kūriniai privedė prie persivalgymo, o gal emocinio apsivėmimo: Concussion, The Internet’s Own Boy, Trumbo, The Big Short… Visur tas pats – prieš kilnius tikslus nukreiptas brutalus melas.

Neneigsiu – žmonėms tikrai lengviau gyventi aklam abejingume, bet ir supykintas – kvestionuosiu, nes nors ir maži, bet tvirtai nužengti filmų veikėjų žingsniai grąžina taip trūkstamo deguonies tikėjimui žmogumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.