Demistifikuojant koučingą: pirmosios sesijos – kodėl jos tokios skirtingos?

Dos_DontsPirmą susitikimą galima lyginti su pirmuoju pasimatymu – pirmasis įspūdis yra vertas visų kitų kartu sudėjus. Tai yra kritinės akimirkos, kuriose savaip veikdamas Tu arba sukursi savęs vertą pirmą įspūdį, arba švaistysi energiją šio įspūdžio siekdamas. Pirmieji koučingo susitikimai būna nuostabūs, nes juose regiu daug pozityvaus jaudulio, nežinomybės kupinas, tačiau priimančias akis, ir degančias galvas, prikimštas neišrūšiuotos informacijos. Štai čia ir bus mūsų darbo stalas, prie kurio kvestionuosime faktus ir tvarkysime stalčius.

Visuomet yra komfortabilu viską žinoti, taigi žinojimui informuoju, kad koučinge nei aš, nei Tu iki pat pabaigos nesužinosime kur atsidursime. Patarimas? – atrasti komfortą vandens pilnoje valtyje. Ji atrodo lyg skęstų, bet tai tėra nyki iliuzija, prifarširuota abejonių, nuostatų ir iš pašalių nugirdėtų baimių saugaus kranto niekada net nepasiekti. Mano patarimas valstietiška kalba reiškia tikėjimą ir pasitikėjimą – procesu, pašnekovu, tikslu. Ne veltui miniu pirmą įspūdį, nes jis svarbus abiems pirmojo pasimatymo atstovams – vienas filtruoja ar tipelis kelia pasitikėjimą, o štai kitas skaičiuoja kito motyvacijos taškus. Kodėl? Nes be noro neverta net pradėti.

Mano mokytojas sakydavo, kad sesijose svarbu jaustis užtikrintai neužtikrintume, ir jis buvo velniškai teisus. Elementarus to pavyzdys – dvi mano straipsnių herojės bei kaip diena ir naktis skirtingos pirmosios sesijos. Trumpai tariant, vienos sesijos metu mes užpylėme bendradarbiavimo pamatą ir aptarėme darbų planą bei tikslus, o kitos – užpylėme pamatą, suprojektavome namą, jį pastatėme ir sutvarkėme savo bei kaimynų kiemus. Kuri sesija buvo sėkmingesnė? Abi vienodai puikios. Kiekvienas mūsų mes turime skirtingą priėjimą prie tikslo, skirtingą tempą ir asmenybės tipą, dar nepamirštant skirtingų atstumų iki pačios esmių esmės. Taigi nors kelias ir kitas, tačiau galutinis finišas vienas – didesnis aiškumas akistatoje su išsikeltu tikslu. Klientė su namu ir sutvarkytu kiemeliu po įvykusios sesijos grįžtamojo ryšio anketoje parašė: “Buvau sukrėsta savo patyrimų. Paprastai nėra laiko intensyviai galvoti apie save. Patiko tokia galimybė.“

Ta pati klientė rašė: “Nesijaučiau valdoma. Ar taip turėjo būti? Tikėjausi, kad dominuosiu ne aš”. Taip, nes tai apie Tave, su Tavimi, Tavyje ir tik Tau, o aš tik kitas Tu.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.