Demistifikuojant koučingą #3: pokytis = pakitimas kokybei

white-flagO! – Tau teplioju jau trečią straipsnį apie koučingo paslaptis, kurias kaskart linksniuodamas pradedu abejoti jo paslaptingumu. Paslaptingesniu regiu žmogų, su visais jo unikaliais privalumais ir trūkumais, baimėmis ir nepatogumais. Hah (!), ir save matau daug ką kvestionuojantį, kreivai į naujoves šnairuojantį ir viduje putojantį. Tačiau tam, kad tų burbuliukų būtų mažiau ir visus juos palikčiau Naujiesiems, man reikia pokyčių manyje. Praeitame rašinėlyje niūniavau, kad gyvenimo negailėtas pamokas mes pernelyg retai suvokiame, o šįkart dainuosiu apie dar kai ką kompleksiškesnio – pokytį.

Terminų žodynas pokytį įvardina kaip pakitimą, kurio rezultatas atsiliepia energijai, įtampai arba kokybei. Nors pastarasis žodis yra būtent tai, ko koučingo sesijose mes kaip pamišę dairomės, tačiau kokybė reikalauja aukų, kuomet auka – kantrybė. Keliu rankas ir pripažįstu — probleminės ar pokyčių reikalaujančios situacijos pripažinimas yra pergalė. Mūšyje. Nes tam, kad karo pabaigoje neryžtingasis Aš iškelčiau baltą kaip triusikai vėliavą, kitas Aš – motyvuotas ir sąmoningas – turi imtis emociškai sudėtingo strateginio žingsnio – ėjimo į priekį. Po velniais – taip, paatviraukime, juk į priekį eina drąsiausi. Tie patys, kuriuos nužiūrime susigėdusių skruostų pavydžiais žvilgsniais, kurių pasisekimo apibūdinimui randame žodį sėkmė, ir apie kurių nuveiktus darbus diskutuojame mažame ratelyje, tyliai šnabždėdami galėję tą patį. Tai štai – galėkime (!), kalbėkime nuveiktais darbais, t.y., žengtais žingsniais, ir visai nesvarbu dydžiu žmogaus voro ar vištos, tapkime pavyzdžiu, išdrįsusiu keistis.

Tai veikia! Pastebiu tikrai daug teigiamų pokyčių. Suprantu, kad niekas nepasikeis taip greitai, kaip norėtųsi, bet tikrai matau teigiamus pokyčius, tiek darbe / darbiniuose santykiuose, tiek santykiuose su draugais ar net su pačia savimi.

Klientės įžvalgos po penktosios sesijos

Pokytis nėra momentinis veiksmas, vienkartinis ėjimas ar nepamatuotas kritimas – koučingo pagalba klientas pokyčiui užauga ir pirmiesiems žingsniams subręsta. Sesijose kvestionuodamas faktus ir tvarkydamas asmeninius stalčius jis galiausiai pasitvirtina, kad norėdamas pasiekti išsikeltą tikslą, privalo žengti neišvengiamai.

♫ Taip – pokytis nepatogus, o pirmas žingsnis sudėtingas, bet gimstanti kokybė atperka visus vargus, palikdama juos lyg senus nutriušusius batus. ♫

Leave a Reply

Your email address will not be published.